2013 Top Achievements

Club Awards
Life Membership
Shelagh Newman
Lyn Pemberton Medal
Sally Johnson
Coaching Excellence Award
Vickie Carstairs
Monica Holton Sportsmanship Award
Taylor Lawler
Umpiring Excellence Award
Briarn Penny
Janine Birkett Rising Star Award
Anastasia McKendry
Vickie Carstairs All Star Team
Linda Firth - Open Div 1
Aisling Fontanini - Open Div 6
Janine Friday - Open Div 1
Emma Johnson - Open Div 2
Donna Ling - Open Div 6
Sarah Palmer - Open Div 2
Lisa Townsend - Open Div 1
300 Games Award
Kristy Young
250 Games Award
Helen Pope
200 Games Award
Renee Bax
150 Games Award
Tenae Cowie
Umpiring
National B Badge
Mark Lawler
National C Badge
Lauren Anderson
Stephanie Fourie
Rowan Ireland
Taylah Johnson
Taylor Lawler
Aimee Littlejohn
Samantha Palmer
Briarn Penny
Annie Toose
State Netball League
West Coast Falcons
League
Karly Hoar (Assistant Coach - former player)
Jane Ridley (Manager)
Wendy Atkinson
Tayla Grigg (former player)
Gina Zupanovich
Reserves
Lyn Pemberton (Coach)
Shelagh Newham (Manager)
Emma Buggins
Moeriana Bullen
Stacie Butcher
Brittany Follett
Alexis Stevens
Claudia Todman
18 & Under
Lauren Anderson
Melissa Baker
Emily Haywood
Emma Johnson
Amy Kennedy
Faith Mataseni
Bailey McNair-Hogben
Breanna Peacock
Wheatbelt Flames
18 & Under
Aleasha Bennett
Sarah Palmer
Perth Lions
League
Laura Rowles
Kimberley Sheppard
South East Demons
League
Lindal Rohde (former HNC player)
State and National
12 & Under Schoolgirls - Bronze Medalists
Meg Gibson
Madeline Hunter
Georgia Morgan
15 & Under Schoolgirls - Silver Medalists
Aleasha Bennett
Tayler Macleod
17 & Under - Silver Medalists
Lyn Pemberton (Coach)
Silvana Lawler (Manager)
Rachel Bennett (Apprentice Manager)
Gina Zupanovich
19 & Under
Alison Buggins (Apprentice Manager)
Tayla Grigg (former player)
Kimberley Shepherd
WA Institute of Sport - Scholarship Holders
Michelle Wilkins (Head Coach - former coach)
Andrea Gilmore (former player)
Lindal Rohde (former player)
Department of Sport and Recreation
Coach of the Year - Lyn Pemberton
ANL
Michelle Wilkins (Assistant Coach)
Lindal Rohde (former player)
ANZ Championships
Andrea Gilmore (former player) - West Coast Fever
Lindal Rohde (former player) - West Coast Fever
Australian Representatives
Aleasha Bennett - 15 & Under School Merit Team (Reserve)