2018 Top Achievements

Club Awards
Spirit of Hamersley Award (special one-off presentation)
Alexis Stevens
President's Award
Beth Harvey
Alistair Kennedy
Coaching Excellence Award (Lyn Pemberton Medal)
Dan Coleman
Sportsmanship Award (Monica Holton Medal)
Chloe Harrison
Courage Award
Riley Fitzgerald
Umpiring Excellence Award
Kenisha Simiyu
Rising Star Award
Emily Alexander
All Rounder Award
Ellie Sanzone
Legends Award
Adrienne Lang
Wendy Atkinson
350 Games Award
Janine Friday
250 Games Award
Hayley Butler
Rachel Cairney
150 Games Award
Sarah Campbell
Amy Fuller
Players' Player Award
Team 1
Amy Fuller
Team 2
Sarah Campbell
Team 3
Bree Barber
Team 4
Emily Haywood
Team 5
Annie McKendry
Team 6
Monica Simmons
Team 7
Zoe Coates
Team 8
Alex Morgan
Team 9
Emily Bennett
Team 10
Hally Beard
Team 11
Kahliiyah Eades
Team 12
Emma Baker
Team 13
Darcie Richards
Team 14
Sofaia Talemaira
Team 15
Alexander Groves
Team 16
Annia Carter
Team 17
Ella McPhail
Team 18
Giorgia Pezzando
Team 19
Sophie Batcock
Team 20
Isabella Trandos
Team 21
Abbey Smith
Team 22
Chloe Fevre
Team 23
Chloe Vidovich
Team 24
Erin Kretschmer
Umpiring
National B Badge
Georgia Burden (former player)
Madison O'Boyle (former player)
National C Badge
Scarlett Clarke
Chloe Fevre
Lily Gilsenan
Millyanna Martin
Ella McPhail
Hollie Warren
WA Netball League
West Coast Warriors
Open
Joely Carroll
Meg Gibson
Georgia Morgan
Lily Pepper
Ellie Sanzone
Hana Stokes
18 & Under
Katherine Bennett (Vice Captain)
Elizabeth Dronfield
Chloe Harrison
Marlie Hughes
Keisha Kean
Charley Rafferty
Sydney Rafferty
Ella Tudor-Roberts
Ashleigh Weyer (Captain)
WIT
Adrienne Lang (Assistant Coach)
Emily Alexander
Zoe Coates
Chelsea Cook
Mikayla Douglas
Gian Dowson
Sophie Freeman
Kira Milankov
Fallon van Wyk
Wheatbelt Flames
Open
Hayley Smith (former HNC player)
Olivia Fowler (former HNC player)
18 & Under
Chloe Hodkinson (former HNC player)
Madi Vanzetti
Coastal Sharks
Open
Emma Cosh (former HNC player)
Perth Lions
Open
Lindal Rohde (former HNC player)
Bobby Ramirez-Smith
Lauren Ramirez-Smith
Olivia Richardson
18 & Under
Emily Hathaway
Maddie Hunter
Toni-Marie Smith (Captain - MVP Grand Final)
Mens
Connor Rawlings
Rangers
Open
Kristy Horner
State and National
12 & Under Schoolgirls
Brianna Barber (Head Coach)
Taya Herangi (Centre Court C)
Tori Leaver
Giorgia Pizzando
Chloe Ramsay (train on)
15 & Under Schoolgirls
Taryn Smith (Assistant Coach)
Emily Alexander
Chelsea Cook
Mikayla Douglas
Keisha Kean (C)
Sophie Freeman (train on)
17 & Under
Lyn Pemberton (Mentor Coach)
Meg Gibson (VC)
Georgia Morgan (VC)
Toni-Marie Smith
19 & Under
Lyn Pemberton (Mentor Coach)
Kristy Horner
Ellie Sanzone (C)
Hana Stokes
ANL
Emma Cosh (Former HNC Player)
Lindal Rhode (Former HNC Player)
Fever
Emma Cosh (Training Partner - Former HNC Player)
School Sport Australia
Keisha Kean - All Australian Team