x

2019 Top Achievements

Club Awards
Life Membership
Sue Rawlings
President's Award
Janine Birkett
Coaching Excellence Award (Lyn Pemberton Medal)
Taryn Barley (nee Smith)
Sportsmanship Award (Monica Holton Medal)
Nakeiyah Pitt
Courage Award
Nicole Smith
Umpiring Excellence Award
Elizabeth Dronfield
Rising Star Award (Janine Birkett Medal)
Nicole Mann
All Rounder Award
Emily Alexander
Legends Award
Taryn Barley (nee Smith)
250 Games Award
Katie Mitchinson
200 Games Award
Maddie Ciullo
150 Games Award
Annie McKendry
Nicole Fevre
Players' Player Award
Team 1
Lisa Townsend
Team 2
Emily Haywood
Team 3
Lauren Ramirez-Smith
Team 4
Maddie Ciullo
Team 5
Kenisha Simiyu
Team 6
Sandie Beard
Team 7
Jessica Emery
Team 8
Boudene Huckle
Team 9
Aayla Moore
Team 10
Taya Herangi
Team 11
Emma Schonfeldt
Team 12
Jessii Blake Chitarra
Team 13
Leuk Nelson Marsden
Team 14
Chanel Scott
Team 15
Hayley Maunder
Team 16
Tori Leaver
Team 17
Thalia Lemus Cardona
Team 18
Ella Holmes
Team 19
Libby Broughton
Team 20
Olivia Jolley
Team 21
Olivia Crane
Team 22
Josie Hicks
Team 23
Erin Kretschmer
Team 24
Olivia MacAskill
Team 25
Charli Clarke
Team 26
Brooke Fevre
Umpiring
National B Badge
Elizabeth Dronfield
Kenisha Simiyu
National C Badge
Olivia Brookes
Macey Brown
Nancy Coleman
Kahliyah Eades
Lauren Green
Alivia King
Nikita Kunninger
Tori Leaver
Serian Lockwood-Jones
Chloe Ramsay
Abbey Smith
Isabella Trandos
Rebecca Viljoen
WA Netball League
Curtin Hamersley Comets
Open
Alexis Stevens (Head Coach)
Amy Fuller (Assistant Coach)
Shelagh Newham (Manager)
Kristy Horner
Georgia Morgan
Sydney Rafferty
Ellie Sanzone (Emerging Leader)
Toni-Marie Smith
Tracey Swami (VC) (former HNC player)
Sarah Campbell (Training Partner)
20U
Brianna Barber (Head Coach)
Nicole Mann (Assistant Coach)
Emily Alexander
Meg Gibson (C) (former HNC player)
Marli Hughes
Maddie Hunter (Emerging Leader)
Keisha Kean
Lily Pepper (former HNC player)
Charley Rafferty
Lauren Ramirez-Smith
Olivia Richardson (Emerging Leader)
Gemma Walton
Grace Moran (Training Partner)
Mens Team
Kristofah Charlie
Elliot Clark (C)
East Freo Sharks
Open
Emma Cosh (former HNC player)
20U
Olivia Fowler (former HNC player)
Southside Demons
Open
Katherine McKenzie (former HNC player)
20U
Roberta Ramirez-Smith (C)
Jacinta Ramirez-Smith (Training Partner)
West Coast Warriors
Open
Hana Stokes
20U
Joely Carroll (former HNC player)
Liz Dronfield
Ella Tudor Roberts
Ashleigh Weyer
Chloe Hodkinson (Training Partner) (former HNC player)
Lucy Heron (Training Partner)
Western Roar
Open
Lindal Rohde (former HNC player)
20U
Chloe Harrison
Emily Hathaway (former HNC player)
Mens Team
Connor Rawlings
State and National
12U Schoolgirls
Brianna Barber (Coach)
Chloe Vidovich
Clara Wigley (C)
Alivia King (Train On)
Halle Richards (Train On)
15U Schoolgirls
Taryn Smith (Assistant Coach)
Boudene Huckle (Train On)
Robyn Windeatt (Train On)
17U
Taryn Smith (Assistant Coach)
Liz Dronfield (VC)
19U
Beth Harvey (Assistant Coach)
Toni-Marie Smith
Meg Gibson (Training Partner)
Sydney Rafferty (Training Partner - Withdrawn)
Mens & Mixed Australian Championships
Connor Rawlings
Elliot Clark
Kristofah Charlie (Assistant Coach)
ANL
Emma Cosh (former HNC player)
Fever
Emma Cosh (Training Partner - former HNC player)
Georgia Pitt (former HNC Player)
15U State School Girls National Team
Keisha Kean (Silver Medallist)